trafik cezası sorgulama

Telefonla Trafik Cezası Sorgulama (0 216 613 20 00)

Emniyet Müdürlüğü'nün plakanıza yada ehliyetinize kesmiş olduğu trafik para cezaları sorgulamak yada ödemek için tıklayınız

Mükelleflerin trafik para cezalarında aftan yararlanabilmeleri ve 3 taksitte ödeyebilmeleri için en son müracaat 31 Ekim. 2011 öncesi cezaları için indirim ve taksit imkanından yararlanmak isteyen mükelleflerin, trafik ve idari para cezası olup olmadıklarını internet vergi dairesi üzerindeki "Borç Bilgilendirme Servisi" üzerinden, Apple store veya android market üzerinden indireceği borç bilgilendirme servisi uygulamasından ya da 34 plakalı araçlar için yeni hizmete giren " (216) 613 2000" numaralı Nakil Vasıtaları Erişim Noktası'nı arayarak öğrenebilecek.

CEZA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Plakaya kesilen trafik cezaları nasıl iptal edilir?

Plakaya kesilen trafik cezaları nasıl iptal edilir?
İzmir'de 2013 yılı başından bu yana trafik ekiplerinin, gezici radar ve mobese kamerası tespitleriyle araba plakalarına kestiği ancak posta havale ödeneği olmadığı için ancak geçen ağustos ayı itibariyle gönderilmeye başlanan cezalara bu defa yargı engeli çıktı.
Adreslere gönderilen cezaların, mahkemeye başvurulması halinde iptal edileceğini belirten Av. Gönenç Uygun, "Gıyapta kesilen trafik cezalarına ilişkin yasaya göre 10 işgünü içinde tebligat işlemlerine başlanması gerekiyor. Eğer Emniyet, 10 işgünü içinde tebligat işlemlerine başlamazsa mahkemece tüm trafik cezalarının iptali mümkün. Sürücüler için tebliğ tarihi çok ama çok önemli. Mutlaka dikkat etsinler, boş yere ceza ödemesinler." dedi.

GİB Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

GİB Trafik Cezası Sorgulama ve GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Trafik Cezası Ödeme

Trafik Cezası Ödemesi derhal yapılmadığı takdirde para cezalarının, tutanağın tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerekir. Bir ay içinde ödenmeyen cezalar için her ay % 5 faiz uygulanır. Aylık faizin hesaplanmasında ay kesirleri tam ay olarak dikkate alınır. Bu suretle bulunacak tutar cezanın iki katını geçemez.

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme **Tıkla Trafik Cezanı Sorgula!!


Kesinleşen ve süresinde ödenmeyen para cezaları 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümlerine göre tahsil olunur.

PTT işyerlerince sadece Trafik İdari Para Cezası, Geçiş Ücreti ve İdari Para Cezası tahsilatı yapılmaktadır.

Bankadan Trafik Cezası Öderken Dikkat !!!

Bankadan Trafik Cezası Öderken Dikkat !!!

Bankadan trafik cezasını ödeyen sürücülerin araçlarının plakaları sisteme yanlış girildi, borçları eksik yatırıldı ve seri numaraları sisteme yanlış girildi.

Trafik cezası olanlar aman dikkat. Şikayetvar'ın haberine göre; asıl şok ise bankalar kendi hataları nedeni ile olan bu yanlışlık için sürücülerden 100 TL dekont parası istedi.

Trafik Cezası Borcu Sorgulama 2015

Trafik Ceza Sorgulama Maliye ,Trafik Cezası Borcu Nasıl Sorgulanır ?Trafik Cezası 2015 Sorgulama ve Ceza Ödeme

Aracınıza ait trafik ceza sorgulaması yapabilmek ve tafik cezası bilgilerinizi görüntüleyebilmek için aşağıda ki Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesine yönlendirilmiş olan lhızlı ulaşım linkini tıklamanız gerekmektedir.

Tıkla Trafik Cezanı Sorgula!!

Açılacak olan sayfadan " MOTORLU TAŞIT SORGULAMASI ve KREDİ KARTIYLA ÖDEME" seceneği tıklayarak, trafik cezası sorgulamak istediğiniz aracın tescil sahibine ait istenilen bilgileri giriniz.
Bilgilerin hepsini doğru olarak girdikten sonra SORGULA butonuna tıklayınız.
Not: İstenilen tescil bilgisi aracın ilk tescil edildiği tarih değil, son tescilinin yapıldığı tarihtir.

İçeriği paylaş