gelir idaresi başkanlığı borç sorgulama

TIKLA DEVLETE BORCUN VAR MI SORGULA !!! GİB Vergi Borç Sorgulama ''www.gib.gov.tr''

Gİ VERGİ BORÇ SORGULAMA işlemi için, herhangi vatandaş Gelir İdaresi Başkanlığı'nın web sitesine kendi kimlik verileri ile girerek rahat bir şekilde borcunun olup olmadığı yönünde sorgulama yapabilecek..

Devlete herhangi bir vergi borcu bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Başkanlıkca sürekli ve süreksiz yükümlülükler nedeniyle vadesi geçmiş vergi borcu bulunanlar listesi hazırlanarak bu listenin belli şartlar dahilinde kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir.

TIKLA Vergi Borcunu Öğren

Bu kapsamda, www.gib.gov.tr’de borç bilgilendirme servisi hazırlanarak dileyen mükelleflerin buradan borçlarını sorgulayabilmeleri imkanı getirilmiştir.

Maliye Borç Bilgilendirme Servisi

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın ''Borç Bilgilendirme Servisi'' hizmeti ile internetten vergi borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Maliye Borç Sorgulama | Tıkla Borçunu Sorgula

Maliye Borç Bilgilendirme Servisi

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın ''Borç Bilgilendirme Servisi'' hizmeti ile internetten vergi borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Maliye Vergi Borcu Sorgulama | Tıkla Borçunu Sorgula

Borç Bilgilendirme Servisi gerçek kişilerin kimlik bilgileri ile girip tüm Türkiye’deki adlarına kayıtlı sürekli ve süreksiz mükellefiyete sahip tüm vergi resim ve harç borçlarını sorgulayabilecekleri bir hizmettir.
Burada, bağlı bulunulan vergi dairesi için vergi türü bazında gecikme zammı dâhil toplam borçlar gösterilmekte olup bu borçlar ayda bir güncellenmektedir. Bu nedenle en son güncel borç durumunu göst ermemektedir. Zaten borçların hesaplandığı tarih,gelen ekrandaki borç tablosunun üstündeki uyarı metni içerisinde yer almaktadır.

İçeriği paylaş