trafik ceza

2013 yılı tarfik cezalarının tam listesi

Trafik cezalarında yeni dönem başlıyor

Yeni trafik cezaları

Her geçen gün artan araç ve buna bağlı olarak kaza oranı bakanlığa trafik terörünün önüne geçebilmek için harekete geçirdi.

İçişleri Bakanlığı sivil ihbar timleri kurulacak, ihlal yapanın plakasına ceza gönderilecek.
SİVİL TİMLER
Trafikte 'radardan kaçtım rahatım' devri bitiyor. Sivil timler her hatanızı tespit edecek ve yol üzerindeki ekiplere plakanızı bildirecek.
PLAKAYA CEZA
Araç durdurmanın mümkün olmadığı veya risk oluşturacağı durumlarda cezalar plakaya kesilecek.
YAT-DİNLEN-GEÇ UYGULAMASI
Uykusuz ve yorgun olan sürücülere geçiş izni verilemeyecek. Denetim noktalarında dinlenmeleri istenecek.
HAVADAN DENETİM
Trafiği kontrol etmek, hatalı davranışları görülen araç ve sürücüleri trafik ekiplerine bildirmek için Ankara-Konya-Aksaray ve Ankara-Bolu-Düzce güzergahlarında helikopterle izleme yapılacak.

GİB Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

GİB Trafik Cezası Sorgulama ve GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Trafik Cezası Ödeme

Trafik Cezası Ödemesi derhal yapılmadığı takdirde para cezalarının, tutanağın tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerekir. Bir ay içinde ödenmeyen cezalar için her ay % 5 faiz uygulanır. Aylık faizin hesaplanmasında ay kesirleri tam ay olarak dikkate alınır. Bu suretle bulunacak tutar cezanın iki katını geçemez.

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme **Tıkla Trafik Cezanı Sorgula!!


Kesinleşen ve süresinde ödenmeyen para cezaları 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümlerine göre tahsil olunur.

PTT işyerlerince sadece Trafik İdari Para Cezası, Geçiş Ücreti ve İdari Para Cezası tahsilatı yapılmaktadır.

Trafikte Uyuşturucu Kullanma Cezası

Trafikte uyuşturucuya ağır cezalar kesiliyor .Alkolden sonra sürücüler uyuşturucu içinde alkol metresine üfleyecekler.Sürücülerin uyuşturucu kullanıp kullanmadıkları, mobil uyuşturucu testi ile 3 dakikada tespit edilebilecek.

Trafik Cezaları 2013 yılı listesi

Trafik Cezaları Listesi , Trafik Ceza Listesi, 2013 yılının trafiğe ilişkin cezalar

Tıkla Trafik Cezanı Öğren!!

Kırmızı ışıktan hıza; ehliyetsiz araç kullanmaktan telefonla konuşmaya; korsan taksiye binmekten kaza yerinden ayrılmaya kadar sürücüler, yolcular, yayalar, sigorta şirketleri ile trafiği engelleyecek şekilde ev veya işyeri önünde izinsiz çalışma yapanlara kadar 170 ayrı suçun yeni cezaları belli oldu.Maliye Bakanlığı, 2013 yılında trafikle ilgili hangi suça ne kadar para cezası kesileceğine ilişkin listeyi Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili diğer birimleri gönderdi.

Maliye Bakanlığı'nın, 2013'te uygulanacak 170 ayrı suça ilişkin cezayı yüzde 7.8 oranında artırması dikkat çekti. Bakanlar Kurulu'nun bu oranı yüzde 50 artırma yetkisi bulunmasına karşın, cezaların yüzde 11.7 yerine 7.8 oranında artırılması tercih edildi.

Trafik Cezası 'peşin' Tahsil Edilmeyecek

Trafik polisleri artık yazdıkları cezaları 'peşin' tahsil edemeyecek.

Vatandaştaki 'rüşvet algısını' kırmak için Karayolları Trafik Kanunu'nda değişikliğe gidildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) Karayolları Trafik Kanunu'nun 11. maddesinde değişiklik öngören tasarısı Meclis Alt Komisyonu'ndan geçti. Genel Kurul'da görüşülecek tasarı ile kanunun 114 ve 115'inci maddeleri değiştirildi. Torba Kanuna konulan tasarı ile trafik polisleri artık kurallara uymayan sürücü ve yayalara yazdıkları cezaların peşin tahsilini yapmayacak.

Bir ay içinde ödenmeyen trafik cezaları için her ay yüzde 5 faiz uygulanacak. Ancak hesaplanacak tutar cezanın iki katını geçmeyecek. Eskiden polisler tarafından 'anında' tahsil edilen trafik cezaları bundan böyle sadece bankalar ile PTT tarafından tahsil edilecek. Düzenlemenin trafik polislerini zan altında bırakan rüşvet algısı ve para üstü sıkıntıları nedeniyle yapıldığı öğrenildi.

Yeni Trafik Cezalarındaki Değişikler ve Trafik Ceza Oranları

Yeni Trafik Kanunu değişiklikleri neler? ,Trafik Cezaları Nekadar Zamladı ?,Trafik cezalarında hangi değişikler yapıldı ?

Trafik Cezası Sorgulamak için TIKLA

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) genel kurulunda görüşülerek kabul edilen kanun ile Karayolları Trafik Kanunun 36, 48 ve Ek 13'üncü maddelerinde bir takım değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler hakkında Erzincan Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) genel kurulunda görüşülerek kabul edilen kanun ile Karayolları Trafik Kanunun 36, 48 ve Ek 13'üncü maddelerinde bir takım değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler hakkında Erzincan Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Trafik Cezası Borcu Sorgulama 2015

Trafik Ceza Sorgulama Maliye ,Trafik Cezası Borcu Nasıl Sorgulanır ?Trafik Cezası 2015 Sorgulama ve Ceza Ödeme

Aracınıza ait trafik ceza sorgulaması yapabilmek ve tafik cezası bilgilerinizi görüntüleyebilmek için aşağıda ki Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesine yönlendirilmiş olan lhızlı ulaşım linkini tıklamanız gerekmektedir.

Tıkla Trafik Cezanı Sorgula!!

Açılacak olan sayfadan " MOTORLU TAŞIT SORGULAMASI ve KREDİ KARTIYLA ÖDEME" seceneği tıklayarak, trafik cezası sorgulamak istediğiniz aracın tescil sahibine ait istenilen bilgileri giriniz.
Bilgilerin hepsini doğru olarak girdikten sonra SORGULA butonuna tıklayınız.
Not: İstenilen tescil bilgisi aracın ilk tescil edildiği tarih değil, son tescilinin yapıldığı tarihtir.

İçeriği paylaş