Borcu Yok Yazısı

Ehliyet iadesinde ‘borcu yok yazısı' şartı

Ehliyet iadesinde ‘borcu yok belgesi' şartı

Alkollü araç kullandıkları gerekçesiyle ehliyetlerine el konulan sürücüler, borçlarını ödedikten sonra ehliyetlerine kavuşabilecek.

Alkol düzenlemesinin de yer aldığı 6487 sayılı yasa gereği, yasal süre doldurulduktan sonra sürücülerden cezalarını ödediklerine dair belge de istenecek.

Digital ortama geçilinciye kadar bu işlem vergi dairelerinden alınan makbuzlar aracılığıyla gerçekleştirilecek. Emniyet yetkilileri, 12 Haziran Çarşamba gününden itibaren hayata geçirilecek uygulamayla ilgili vatandaşları olası mağduriyetler konusunda uyardı. Yetkililer, "Türkiye genelinde, alkollü araç kullandıkları gerekçesiyle ehliyetleri geri alınan sürücüler, yasal bekleme süresinin haricinde vergi dairesinden alınacak 'borcu yoktur' yazısı ile müracaat edebilecek. Bu yazıyı getirmeyen sürücülere ehliyetleri verilmeyecek." uyarısında bulundu.

Maliye’den 'Borcu yoktur' Yazısı Alma

Ehliyet İçin Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ? Ehliyet İçin Borcu Yoktur Yazısı Nerden Alınır ?

TIKLA BORCU YOKTUR ve MÜKELLEFİYET YAZISI AL

Alkollü olma veya başka bir trafik cezasından dolayı ehliyetine el konan sürücülerin, ehliyetlerini geri alabilmek için Maliye’den 'Borcu yoktur' yazısı getirmesinin zorunlu hale getirildiğine vurgu yapan Çelik, "Alkollü olma veya başka bir trafik cezasından dolayı ehliyetlerine el konulan sürücüler, borçlarını ödedikten sonra ehliyetlerine kavuşabilecek" diye konuştu.

İçeriği paylaş